top of page
adclogo-w.png

   ADC BioScientific Ltd., 1969'dan bu yana CO2 gaz değişiminin ölçümü için kızılötesi gaz analizörleri tasarlıyor, inşa ediyor ve tedarik ediyor.

   

Ünlü, tek kanallı kızılötesi gaz analizi (IRGA) teknolojileri, bitki, toprak ve atmosferik gaz değişimi çalışmaları yoluyla karbon döngüsünü ölçmek için kullanılan cihazlara dahil edilmiştir. Küresel bitki fizyolojisi pazarı için pek çok “ilk” ADC'de Araştırma ve Geliştirme'den çıktı. Seradan tarlaya doğal denemelerde hareket etme deneylerine olanak tanıyan ilk batarya taşınabilir fotosentez sistemini geliştirdiler. Ayrıca araştırmacıların fotosentez sürecini daha derinlemesine araştırmasını sağlayan mikroiklim kontrolüne sahip ilk fotosentez sistemini geliştirdik. Bitki, toprak ve atmosferik araştırmalar için yenilikçi, araştırmaya dayalı analizörlerle pazara öncülük etmeye devam ediyoruz. Taşınabilir, doğru ve uyarlanabilir cihazlarla karbon döngüsü araştırmalarını dönüştürme konusunda çok dikkatliler.      

Araştırmanız laboratuvarda, serada veya alanda mı, ister hızlı ister uzaktan ölçümler ister isterse, size üstün toprak gazı akış ölçüm kabiliyeti sunabiliriz.

DSCF2400-450x310.jpg

SRS1000 T Portatif Toprak Solunum Sistem

   SRS1000 T ultra kompakt ve taşınabilir. Kullanımı son derece kolay, uygun fiyatlı bir araştırma aracıdır. Sadece 2kg ağırlığa rağmen, doğru toprak akısı ölçümleri ve 10 saat pil ömrü sağlar. Yeni, geniş, renkli, dokunmatik ekran SRS1000 T'yi kullanımı daha kolay ve hızlı hale getirir.
Entegre GPS, her bir saha ölçümünün konumunun bilinmesini sağlar. Boylam, enlem ve irtifa koordinatları gaz değişim verileri ile birlikte saklanır.
Son derece doğru minyatür CO 2  kızılötesi gaz analizörü toprakta gaz değişimi mümkün olan en kısa bir tepki sağlayan, zemin bölme doğrudan bitişik yer almaktadır. Oda, sınır tabakası etkilerini en aza indirmek ve CO'yu bastırabilecek basınç farklarını azaltmak için dikkatlice tasarlanmıştır

EGA61-10-channel-450x310.jpg

EGA60 Çok Örnekli Toprak Solunum Sistemi

   

   EGA60, çok kanallı bir toprak solunum ölçüm sistemidir. Tek bir EGA60 sistemi 24'e kadar toprak örneğini ölçebilir.

Operatör, çoklayıcı bir sonraki örneğe geçmeden önce, her bir kanalı istenen bir süre boyunca ölçmek için sistemi programlayabilir.
Anahtarlamadan hemen önce, CO2 konsantrasyonu akış hızı ve 7 analog girişe bağlı diğer sensörlerin çıkışı ile birlikte kızılötesi gaz analiz cihazı ile ölçülür.

Elde edilen ölçümlerin tümü plug-in, SD hafıza kartında saklanır. Deney tamamlandığında, SD kart çıkarılabilir ve bir dizüstü bilgisayardaki bir kart okuyucusuna veya SD kart yuvasına takılabilir. Doğrudan sistemden veri aktarımı için yüksek hızlı bir USB bağlantı noktası bulunur.

ACE1_field.jpg

ACE Otomatik Toprak CO2 Degisim Sistemi

 

    2006 yılında başlatılan ACE sistemi (Otomatik Toprak CO2Exchange Sistemi), toprak gazı değişiminin uzun süreli ve gözetimsiz izlenmesi için tasarlanmıştır. Otomatikleştirilmiş tasarım, analiz çevrimleri sırasında, odanın ölçüm yapmak için oda kapanmadan önce toprağın çevre koşullarına maruz kalabileceği anlamına gelir. Bu, ACE'nin pil ömrü izin verdiği sürece herhangi bir insan müdahalesi olmadan veri toplamaya devam edeceği anlamına gelir. Bu ACE'yi devam eden deneylerde yer altı solunumunun ve karbon depolarının sürekli olarak karbon döngüsünün kantitatif doğasına göre değerlendirilmesi için ideal bir araştırma aracı yapar.

Dikey olarak dikkatlice tasarlanmış bir açıyla monte edilen benzersiz, tek eksenli açma mekanizması, güvenilirlik sağlar, bileşen maliyetlerini en aza indirir ve ağırlığı azaltır. ACE, doğrudan toprak odasının içine yerleştirilmiş, toprak odasını ve ayrı bir analizörü bağlayan uzun gaz borusu bulunmayan yüksek hassasiyete sahip bir CO2 kızılötesi gaz analiz cihazına sahiptir. Bu, doğru ve sağlam ölçümler ve gaz değişiminde akılara mümkün olan en hızlı tepki sürelerini sağlar. Deneysel kurulum çok daha basittir ve sistem çok daha sağlam alandır.

DSCF2494-450x310.jpg

SRS2000 T Portatif Toprak Solunum Sistemi

 

   Odanın içinde hem CO2 hem de H2O otomatik olarak kontrol edilebilir. Tek konsantrasyonlarda veya otomatik olarak ardışık seviyelerde kontrol edilebilirler. Bu, toprak akısının farklı CO2 konsantrasyonlarında belirlenmesini sağlarken, oda içindeki havayı kurulama kabiliyeti, yüksek nem içeriğine sahip topraklarla çalışırken yoğuşmanın oluşmasını önler.

Standart 0-3000ppm CO2 aralığı, son derece yüksek CO2 akısı seviyesine sahip topraklarla çalışmak için uygundur.

SRS2000 T, istenmeyen etkilerin verileri etkilemeyecek şekilde tasarlanmıştır. Bazı oda tasarımlarındaki basınç değişimleri topraktan kaynaklanan CO2 akısının yapay olarak bastırılmasına veya arttırılmasına neden olabilir. Yeni bir basınç tahliye vanasının eklenmesi, oda kafa boşluğu ve dış ortam atmosferi arasında basınç farkı olmamasını sağlar. Alet ayrıca rüzgara karşı duyarsızdır. Hava, hazneden değişen hızlarda ve farklı yönlerde aktığında ölçülen verilerde değişiklik olmaz.

Analizör, CO2 santralinin içine yerleştirilmiştir ve topraktan gaz değişimlerinin en hızlı şekilde ölçülmesini sağlar.

srs2000mk2crop.jpg

LC i ve LC pro için Zemin Solunum Odası

 

   ADC LCi ve LCpro portatif fotosentez sistemleriyle birlikte kullanılmak üzere yeni bir yüksek kaliteli toprak solunum odası geliştirmiştir. Bölme, bir paslanmaz çelik yaka ve bir LCi veya LCpro sisteminin bölme koluna doğrudan bağlanan ayrılabilir bir üst bölmeden oluşur. CO2 akışı, LCi ve LCpro sistemlerinin tutacağındaki toprak odasına doğrudan bitişik bulunan son derece hassas, minyatür CO2 IRGA ile ölçülür. Yaka, toprağın durumuna veya tipine bakılmaksızın, odanın en iyi şekilde konumlandırılmasını sağlayan ölçümler yapılmadan önce toprağa yerleştirilir. Bu yerleştirmeye yardımcı olmak için bir yaka yerleştirme aracı sağlanmıştır.

GFPweb.jpg

GFP III Genel Floresan Probu

 

   GFPIII, floresan gereksinimlerinize uyacak şekilde ayarlanmış bir dizi filtre seti ile birlikte kullanılabilen genel amaçlı, modüle edilmiş, fiber optik bir florometredir.

Popüler seçimler, Yeşil flüoresan proteini, Rhodamine, Chlorophyll ve Fluoroscein filtreleridir.

Verilen esnek fiber optik prob GFP'nin katı, sıvı veya gazlı örneklerle kullanılmasını sağlar.

GFP metre kompakt, hafif (275 g), batarya ile çalışır ve hava koşullarına dayanıklı membran tuş takımı ile ideal bir taşınabilir ölçüm sistemidir.

Entegre veri kayıt cihazı, ölçüm süresi ve bir kalibrasyon durum mührü ile birlikte 2 Gb üzerinde değerin kaydedilmesini sağlar. Bu okumalar kolay tanımlama için farklı dosya konumlarına ayrılabilir.

İzleme uygulamaları için, saniyede 1'den 1'e kadar hızlarla otomatik kayıt mümkündür.

GFPIII, saf su içinde en az 10 ppb'ye ve saf su içinde 30 ppb'den azına Rhodamine kadar Floresan tespit edecektir.

Basit veri aktarımı için GFP, bir USB portu ve bilgisayar kablosu ile birlikte verilir.

bottom of page