top of page
adclogo-w.png

   ADC BioScientific Ltd., 1969'dan bu yana CO2 gaz değişiminin ölçümü için kızılötesi gaz analizörleri tasarlıyor, inşa ediyor ve tedarik ediyor.

   

Ünlü, tek kanallı kızılötesi gaz analizi (IRGA) teknolojileri, bitki, toprak ve atmosferik gaz değişimi çalışmaları yoluyla karbon döngüsünü ölçmek için kullanılan cihazlara dahil edilmiştir. Küresel bitki fizyolojisi pazarı için pek çok “ilk” ADC'de Araştırma ve Geliştirme'den çıktı. Seradan tarlaya doğal denemelerde hareket etme deneylerine olanak tanıyan ilk batarya taşınabilir fotosentez sistemini geliştirdiler. Ayrıca araştırmacıların fotosentez sürecini daha derinlemesine araştırmasını sağlayan mikroiklim kontrolüne sahip ilk fotosentez sistemini geliştirdik. Bitki, toprak ve atmosferik araştırmalar için yenilikçi, araştırmaya dayalı analizörlerle pazara öncülük etmeye devam ediyoruz. Taşınabilir, doğru ve uyarlanabilir cihazlarla karbon döngüsü araştırmalarını dönüştürme konusunda çok dikkatliler.      

ADC, dünyadaki araştırmacıların değişen gereksinimlerine cevap vermeye devam ediyor. Bitki bilimi cihazlarımız, sürdürülebilir gıda üretimi ve mahsul dayanıklılığı gibi küresel meselelerle mücadelede paha biçilmez bir araçtır.

12.png

Çoklu Pigment Ölçer MPM-100

Klorofil İçeriği

Antosiyanin İçeriği

Flavonol İçeriği

NFI (Azot-Flavonol İndeksi)

 

MPM-100rklı parametreleri aynı anda kanıtlanmış yollarla ölçmek için bir dizi teknik kullanır.

 

Standart LED dalga boyları:

Klorofil içeriği: T850nm / T720mm

Flavonol içeriği: F660nm /  F325nm

Antosiyanin içeriği: F660nm / F525nm

NFI: (T850nm / T720nm) / (F660nm / F325nm)

CCI veya SPAD gibi ölçüm ölçeklerine uyması için başka dalga boyu diyotları sipariş edilebilir.

 

Avantajları

- Ölçüm modları, ayrık tekli ölçümü ve 2 ila 8 örneğin örnek ortalamasını (ortalama veya medyan) içerir. 4 GB uçucu olmayan flash bellek ile neredeyse sınırsız ölçüm depolaması.

- Nitrojen-flavonol göstergesini belirlemek için elde edilen klorofil ve flavonol içeriği ölçümlerini kullanır.  

- USB çıkışı: Virgülle ayrılmış dosyalar doğrudan elektronik tablo yazılımında açılabilir. Grafik renkli dokunmatik ekran veri ekranı.

2.jpg

LCpro T Gelismis Tasınabilir Fotosentez Sistemi

  

   1969'dan beri ADC, kızıl ötesi gaz analizörlerinin (IRGA'lar) tasarımı ve üretiminde dünya lideri olmuştur. LCpro T, kompakt, açık mod, fotosentez sistemleri geliştirme konusundaki gururlu geçmişimizi temel almaktadır.

Bu en yeni model en yeni, renkli, dokunmatik ekran, Lityum-iyon pil, GPS modülü ve kompakt RGB ve beyaz LED ışık ünitelerini içermektedir.

Son derece hassas 0-3000ppm IRGA, odaya yerleştirilerek hızlı ve kararlı gaz değişimi ölçümleri sağlar.

Spesifikasyon, performans ve işlevsellik ilavelerine rağmen, LCpro T hala 4.1kg'da son derece kompakt ve hafif

Gelişmiş Lityum-iyon pil yalnızca ağırlık tasarrufu sağlamakla kalmaz, çalışma süresini şarjlar arasında 16 saate kadar uzatır.

4.jpg

LCU-SD tasınabilir fotosentez sistemleriyle kullanım için PLU5 LED ısık ünitesi

   

 

   PLU5, LCi ve LCi-SD taşınabilir fotosentez sistemleriyle kullanım için kompakt ve hafif bir ünitedir.

Bu çıkarılabilir aksesuar, araştırmacıların, odadaki yaprağa 2000 umol'a kadar soğuk, beyaz ışık vermesini sağlar.

Işığın yoğunluğunun maksimumdan minimuma kadar 10 adımda ayarlanmasını sağlayan ayrı bir kontrol ünitesi vardır.

PLU5, ilave pil veya harici güç kaynağı gereksinimini ortadan kaldırarak LCi-SD konsolunun dahili pilinden güç alır.

LED'ler sıcaklık değişimi nedeniyle çıkış değişimleri için otomatik olarak telafi edilir ve sıcaklık artışını en aza indirmek için bir soğutma fanı bağlanır.

PLU5, 2001'den beri tedarik edilen tüm LCi ve LCi-SD fotosentez sistemleri ile tam uyumludur.

1.jpg

LCi T Kompakt Fotosentez Sistemi

 LCi T kompakt fotosentez sistemi, oldukça popüler olan LCi-SD sistemine dayanan önemli bir gelişmedir. LCi T, geniş, renkli, dokunmatik ekran, entegre GPS, programlanabilir RGB veya beyaz LED ışık üniteleri ve çoklu parametre grafiğinin eklenmesinden faydalanır.

Veri girişi ve sistem kontrolü sezgisel dokunmatik ekran yazılımı ile kolaylaştırılmıştır. Ölçülen parametreler, hesaplanan parametreler veya çoklu grafiklenmiş parametrelerle farklı bir ekrana geçmek için sola veya sağa kaydırın.

Yeni, hafif LED ışık üniteleri, odanın tüm pencere alanlarına bile aydınlatma sağlar. RGB LED ışık ünitesi 0 - 2.400 umol ışık sağlayabilir ve beyaz LED ışık ünitesi 0 - 2.500umol ışık sağlayabilir. Tüm okumalar için sabit, sabit bir ışık seviyesi korunabilir veya bir bitkinin fotosentetik kapasitesini karakterize etmek için otomatik bir ışık yanıt eğrisi gerçekleştirilebilir.

Farklı uygulamalar ve farklı örnekler için değiştirilebilir odacıklar vardır. 1 L'lik bir toprak odasının eklenmesiyle, alanda toprak solunum ölçümleri yapılabilir. Sistem, CO2'deki bir artışı ölçmek ve net CO2 döviz kurunu görüntülemek için otomatik olarak yapılandırılmıştır.

Yeni GPS modülü, her kayda boylam, enlem, irtifa ve evrensel zaman verisi ekleyerek verilerin nereden alındığını kolayca belirleyebilir

3.jpg

AM350 Tasınabilir

Yaprak Alan Ölçer

   AM350, yaprak alanının ve ilgili parametrelerin doğru, tahribatsız ölçümüne uygun, kompakt ve taşınabilir bir yaprak alanı ölçüm cihazıdır. AM350, entegre veri analizi ve görüntü saklama özelliklerine sahip yüksek çözünürlüklü bir tarayıcı ve tarayıcıdan oluşur. Yüksek taşınabilirlik ve kullanım kolaylığı için çok amaçlı bir taşıma kolu bulunur.

Yaprakların ölçümü, tarayıcı üzerinde veya bağımsız bir düz yüzeyde yapılabilir. Büyük, yüksek kontrastlı sıvı kristal ekran, taranmış yaprak bölgesinin ölçülen yaprak parametreleri ile birlikte görsel olarak onaylanmasını sağlar.

Çalıştırma, menü yönlendirmeli yazılım ile yapılır ve ölçümler mm, cm veya inç olarak gösterilebilir. Ayarlanabilir kontrast kontrolü AM350'yi hasarlı, renksiz veya hastalıklı yaprak uygulamaları için uygun hale getirir. Yüksek hızlı bir USB bağlantı noktası kullanarak, depolanan görüntü, bmp veya tif formatlarında, ticari olarak satılan görüntü analiz yazılımına indirilebilir.

bottom of page