top of page
images_edited.png

   Opti-Sciences, Inc. klorofil florometreler, klorofil içerik metre ve özel florometreler üretmekte ve dağıtmaktadır. Aynı zamanda ABD'deki ADC BioScientific Ltd.'den ürünleri dağıtır ve diğer şirketler için OEM enstrümanları yapar.

Şirket 1993 yılında, ilgili endüstrilerde çalışan iki mühendis tarafından kuruldu. Yıllar geçtikçe, yeni liderlerin teknolojinin liderliğinde bize avantaj sağlayan en yeni bilimi takip etmesini sağlamak için bilim geçmişine sahip personel eklenmiştir.

Bugün Opti-Sciences, en son güvenilir bilime ve en son teknolojiye dayanan uzun ömürlü, güvenilir enstrümanlar üretmeye çalışmaktadır. 90'lı yılların başında yapılan orijinal enstrümanların çoğu bugün hala dünya çapında kullanılmaktadır.

12.png

Çoklu Pigment Ölçer MPM-100

 

 

Klorofil İçeriği

Antosiyanin İçeriği

Flavonol İçeriği

NFI (Azot-Flavonol İndeksi)

 

MPM-100rklı parametreleri aynı anda kanıtlanmış yollarla ölçmek için bir dizi teknik kullanır.

 

Standart LED dalga boyları:

Klorofil içeriği: T850nm / T720mm

Flavonol içeriği: F660nm /  F325nm

Antosiyanin içeriği: F660nm / F525nm

NFI: (T850nm / T720nm) / (F660nm / F325nm)

CCI veya SPAD gibi ölçüm ölçeklerine uyması için başka dalga boyu diyotları sipariş edilebilir.

 

Avantajları

- Ölçüm modları, ayrık tekli ölçümü ve 2 ila 8 örneğin örnek ortalamasını (ortalama veya medyan) içerir. 4 GB uçucu olmayan flash bellek ile neredeyse sınırsız ölçüm depolaması.

- Nitrojen-flavonol göstergesini belirlemek için elde edilen klorofil ve flavonol içeriği ölçümlerini kullanır.  

- USB çıkışı: Virgülle ayrılmış dosyalar doğrudan elektronik tablo yazılımında açılabilir. Grafik renkli dokunmatik ekran veri ekranı.

6.jpg

IFL Entegre Florometre ve Gaz Degisim Sistemi

ADC, dünyanın en gelişmiş, kombine gaz değişimi ve mevcut klorofil floresan sistemi olan iFL entegre florometreyi sunar. IFL araştırmacılara kompakt ve hafif bir ünitede yeni otomasyon seviyeleri, hassasiyet ve çok yönlülük sunar.

Azalan boyutuna rağmen, iFL, bitki bilim insanlarına benzersiz güçlü, nabız modülasyonlu bir florometre ile birleştirilmiş bir araştırma sınıfı fotosentez sistemi sunar.

Ekranın bir kez basılmasıyla birkaç saat otomatik deney başlatılabilir. Örneğin, tam bir Laisk protokolü işleme sonrası ile birlikte gerçekleştirilebilir, ardından doğrudan A / Cc eğrileri içeren gm ve Cc'yi ölçmek için otomatik deneyler yapılır. Yüksek güçte verimli iFL, tek bir pil şarjından 8 saate kadar sürekli çalışır.

İFL, yaprak emilimini, yaprak geçirgenliğini ve oda sızıntısını (Flexas protokolü) ölçen, bu değişken faktörlerin neden olabileceği hataları otomatik olarak gideren ilk bitki fizyoloji sistemidir.

"Standart" fotosentez hızı, terleme hızı, stoma iletkenliği ve hücreler arası CO2 fotosentez parametrelerini sağlamanın yanı sıra, iFL aşağıdakileri de içeren ek parametreler sunar:

Γ *: CO2 kompanzasyon noktası
Rd: Işıkta CO2 solunum
(Laisk, Kok veya Yin protokolleri ile)
Flexas odası kaçağı protokolü
Yaprak emilimi
Yaprak geçirgenliği
gm: Mesophyll iletkenliği
Cc: karboksilasyon sahasında CO2
A / Cc eğrileri
J: Elektron taşıma hızı
Floresan stres testleri: Fv / Fm, multiflash ile verim Y (II), su verme testleri ve hızlı ışık eğrileri

8.jpg

OS30p + Bitki Stres Ölçer

 

   Bitki stresinin hızlı taranması için optimize edilmiş benzersiz, taşınabilir, darbe uyarma cihazı. Bu küçük, pille çalışan cihaz, entegre analiz problu bir el tipi kontrol ünitesinden oluşur. Kontrol ünitesinde renkli grafik likit kristal ekran ve tek elle kullanım sağlayan hava koşullarına dayanıklı tuş takımı bulunur. Fotokimyasal verimlilik (Fv / Fm) ve diğer standart ölçüm parametreleri görüntülenebilir ve kaydedilebilir. Yüksek çözünürlüklü indüksiyon kinetiğinin araştırılması için OS30p +, OJIP belirlemesi için optimize edilmiş ikinci bir ölçüm modunun eklenmesinden fayda sağlamıştır.

 Dahili bellek 160.000'e kadar veri setinin ve yüzlerce indüksiyon izinin depolanmasını sağlar. Veriler, yüksek hızlı USB portu üzerinden indirilebilir. OS30p +, detaylı saha analizi ve eğitim uygulamaları için ideal bir florometredir.

Hafif, el tipi ünite
Renkli grafik ekran
İntegral fiber optik prob
Aktinik ışık 6000umol
Fotokimyasal verimlilik ve OJIP ölçüm modları
Fv / Fm, Fv / Fo, 20us'ta O, K, J, I, P, tFm, eğri alanı, PIabs (performans İndeksi), Mo, Vj, S, M ve T'nin doğrudan okunması
Büyük veri depolama

10.jpg

OS5p + Gelismis Modüle Florometre

 

   Yeni OS5p +, ADC: OSI Klorofil Florometre ürün yelpazesine en gelişmiş ilavesidir. Sadece 1.4kg ağırlığında ve 12 saat kesintisiz kullanım sunan, pille çalışan OS5p +, saha darbeli modülasyonlu bir florometre için taşınabilirlik ve performansta yeni seviyeler sunacak şekilde ayarlanmıştır. Hem ortam ışığı hem de karanlık adaptasyon parametreleri, Fo, Fm, Fv / Fm, Fv / Fo, Y (II), Ft, Foq ve Fms dahil olmak üzere OS5p + ile belirlenebilir. QP, qN ve NPQ gibi fotokimyasal ve fotokimyasal olmayan söndürme katsayıları hesaplanabilir. OS5p + araştırmacılara her deney üzerinde olağanüstü kontrol sunar. Buna kaynak yoğunluğu, doygun nabız yoğunluğu ve saniyede 10.000 örneğe kadar örnekleme oranı dahildir. Fod belirlemeleri için 735nm LED olduğu gibi iki kanallı (660nm / 450nm) modüle edici bir ışık sağlanır.

Veriler, binlerce veri setini ve izini saklayabilen büyük 1 GB dahili bellekte veya çıkarılabilir SD bellek kartlarında saklanabilir.

OS5p + standart olarak, PAR ve yaprak sıcaklık sensörleri ile birlikte açık gövdeli bir numune klipsi ile birlikte verilir. Verim Y (II) sadece strese değil, aynı zamanda ortamdaki ışık ve yaprak sıcaklığı seviyelerine göre de değişiklik gösterir, bu nedenle bunları deneyiniz boyunca izlemek önemlidir.

Yüksek aktinik ışıklı ortamlarda çalışırken, sistem çoklu flaş Fm düzeltmesini kullanarak sonuçların doğruluğunu artırabilir.

OS5p +, tek bir ünitede bulunan en geniş söndürme protokolü yelpazesine sahiptir. Bunlar şunları içerir:

NPQ ile Hendrickson göl modeli protokolü
Kramer göl modeli protokolü
Su birikintisi modeli protokolü
Gevşeme protokolünü söndürme
Numunelerin ışık emme özelliklerini izlemek için OS5p + hızlı ışık eğrileri ile önceden programlanmıştır. Kanopi veya sucul deneyler için idealdir.

12.jpg

CCM-200 plus Klorofil İçerik Ölçer

Yeni CCM-200 plus Klorofil İçerik Ölçer, bitki ve ürünlerde klorofil içeriğini doğru bir şekilde belirler. Özellikle Azot yönetim programlarını geliştirmek için yararlı olan CCM-200plus, hem araştırma hem de öğretim için ideal bir araçtır. CCM-200 plus agronomistlere, araştırmacılara ve öğretmenlere güvenilir, tekrarlanabilir ve klorofil içeriğinin belirlenmesinde kolaylık sağlar. Tümleşik veri depolama, bütünleşik GPS modülü ve elde tutulan tasarım, CCM-200 plus'ı pazardaki en verimli ve uygun maliyetli klorofil içerik ölçer haline getirir.

Yıkıcı olmayan
Doğru, Güvenilir ve Kanıtlanmış
İntegral GPS
160.000 Veri Kümesini Sakla
Veri ortalaması

2.png

           FV / FM Ölçer

   Koyu kliplerle kullanım       için en uygun fiyatlı             modüle edilmis                    florometre

 

 

 

 

   FV / FM, klorofil floresan ölçümünün altın standardı olarak kabul edilir, çünkü bilinen aynı koyu adaptasyon durumunda numune karşılaştırmasına izin verir ve ölçümler genellikle fotosentez ölçümüyle ilişkilendirilir. Sağlıklı değerler 0.79 ile 0.84 arasında türlere göre değişmekle birlikte, düşük FV / FM değerleri bitki stresinin Photosystem II'yi etkilediğini gösterir.

Farklı bitki stres ölçümü türlerine ilişkin spesifik sonuçlar için, Bitki Stres Rehberimizin bir kopyasını isteyin.

Özellikleri:

Daha istatistiksel olarak anlamlı bitki popülasyonlarının hızlı bir şekilde ölçülmesine olanak sağlayan ucuz karanlık adaptasyon klipsleri.
Koyu klipsler, günün daha makul saatlerinde "önceden kararan karanlık adaptasyon ölçümü" eşdeğerini sağlar. Ayrıca, gün içinde daha kısa süreler için karanlık adaptasyona izin verir.
10 karanlık klipsle standart olarak gelir (isteğe bağlı 50 kara klipsli paket mevcuttur).
Grafik olarak FV / FM izi görüntülenir.
2 GB bellek, on binlerce ölçümün depolanmasını sağlar.
Virgülle ayrılmış dosyaların Excel'e veya diğer analiz araçlarına USB aktarımı.
Fiber optik yerine bir optik prob kullanılması, Opti-Sciences'ın kaliteden ödün vermeden cihazın maliyetini önemli ölçüde azaltmasını sağlar.

5.jpg

PSP32 İzleme Florometre Sistemi

   Yeni Optiscience Monitoring Floresan Sistemi, ilk kez, gelişmiş floresan parametrelerinin uzun süreli ve katılımsız ölçümünü sağlayan, çığır açan, çok kafalı bir florometredir.

Eşsiz, günışığı, karanlık adaptasyon mekanizması, qE hızlı etkili Xanthophyll döngüsü, qM kloroplast göçü, qT durum geçişleri, qi foto inhibisyonu, pNPQ fotoprotektif NPQ ve qPd fotokimyasal olarak karanlıkta, günde birkaç kez aktinik aydınlatmanın ölçülmesini sağlar.

Tek bir kontrol cihazı / kayıt cihazı ile 32 adede kadar ölçüm kafası yapılandırılabilir. Bu kontrol ünitesi sezgisel, menü odaklı bir kullanıcı arayüzü ile siyah ve beyaz bir dokunmatik ekrana sahiptir. 12 voltluk bir pil ile çalışan yüksek verimli sistem, küçük bir güneş paneli ile birleştiğinde süresiz çalışabilir.

Yerleşik bellek, yıllarca veri ve floresan grafiğini saklamak için yeterli kapasiteye sahiptir. Veriler, Excel'de otomatik olarak açılabilen ASCII virgülle ayrılmış dosyalar olarak depolanır. Veri alımı için seçenekler arasında WiFi, cep telefonu, SD veri kartı, noktadan noktaya radyo, Ethernet, uydu telefonu veya USB bellek bulunur (fiyatlandırma seçenekleri için bilgi isteyin).

7.jpg

Bitki Stres Takımı

 

   Sağlam bir taşıma çantası, bir ışığa uyarlanmış Verim (YII) metre, karanlık bir uyarlanmış Fv / Fm metre, 10 karanlık uyarlama klipsi, 2 x şarj edilebilir pil, 2 x USB kablosu, USB şarj cihazı ve kılavuzlardan oluşan kompakt bir kit.

İki araştırma kalitesi florometresi
Y (II) metre, yaprak emilimini ölçer ve Y (II) ve ETR okumalarını otomatik olarak düzeltir
Y (II) metre, Fm’yi yüksek ışık altında doğru bir şekilde belirlemek için çok fazlı flaşı (Loriaux 2006) kullanabilir.
Fv / Fm metre, en iyi sonuçlar için dedektör kazancını ve modülasyon yoğunluğunu optimize eder.
Hafif, beyaz, UV stabilize koyu adaptasyon klipleri.
Yüz binlerce veri kümesi için depolama.

9.jpg

OS1p Ultra Kompakt Klorofil Florometre

 

    Bu en yeni Chlorophyll Fluorometer, ADC’nin taşınabilir araştırma araçlarında uzmanlaşma konusundaki itibarını pekiştiriyor. OS1p sadece 1.4kg ağırlığında ve tek bir şarjla 12 saate kadar kullanım sağlayan pillerle çalışıyor. Bu avantajlar OS1p'yi birçok örnek üzerinde uzun süredir araştırma yapmak için veya cihazın uzak alan sahaları arasında taşınması gereken yerlerde ideal kılar.

Cihaz, büyük renkli dokunmatik ekranla çalıştırılarak operasyonu keyifli ve sezgisel hale getirir. Kullanım kolaylığı, geliştirilmiş grafik sunumu ve iyi düşünülmüş menü yapısıyla daha da geliştirilmiştir.

OS1p, kanıtlanmış nabız modülasyonu floresans tekniğini kullanarak, çok çeşitli bitki stres testlerinin gerçekleştirilmesine izin verir. Bu testler, Fv / Fm ölçümü, su verme gevşemesi ve hızlı ışık eğrileri gibi ortam açık ve koyu uyarlanmış deneyleri içerir. Bu parametreleri ölçerek, Klorofil Floresans kuraklık, soğuk, ısı, tuzluluk, toprak mineral eksikliği ve toprak mineral toksisitesinin etkisine yönelik araştırmalar için uygundur.

11.jpg

CCM-300 Klorofil Içerik Ölçer

CCM-300, tahribatsız bir şekilde analiz edilmesi zor olan numunelerdeki klorofil içeriğinin ölçümü için ayarlanan eşsiz bir florometredir.

Bu kompakt, elde taşınan cihaz, 735nm ve 700-710nm'deki klorofil floresansı arasındaki oranı ölçer. Bu oran, 675mg m-2'ye kadar yüksek bir klorofil konsantrasyonları ile doğrusal olarak orantılıdır, belirleme katsayısı, r2 = 0.95'ten daha yüksek bir tespit katsayısıdır.

Hem laboratuar hem de saha testlerinde, CCM-300 klorofil içerik sayacının, 41mgm-2 ila 675mgm-2 arasındaki klorofil konsantrasyonlarını ölçmede oldukça doğru olduğu kanıtlanmıştır.

Bu yeni yöntemin, eski emme tekniklerine göre birçok avantajı vardır. Bunlar şunları içerir: -

Numunelerin ölçüm boşluğunu doldurması gerekmez, böylece küçük numuneler ölçülebilir.
Numunelerin ölçüm ışınının iletilmesine izin vermesi gerekmez, bu nedenle kalın numuneler ölçülebilir.
Yüzeylerin düz olması gerekmez, bu nedenle zor bitki morfolojileri ölçülebilir.
Kautsky endüksiyon etkisi yoktur, bu nedenle ölçümler aynı bölgede hızla tekrarlanabilir.
Küçük numune alanı, böylece orta kaburgalar ve damarlar gibi doğal olarak oluşan yapılar önlenebilir.
Daha yüksek ölçüm aralığı (emme teknikleri ile 300mg m-2'ye karşılık 675mg m-2), bu nedenle daha fazla sayıda numune ölçülebilir.
Yukarıdakilerin bir sonucu olarak, ADC kullanıcıları artık kozalaklı iğneleri, çim otlarını, arabidopsileri, olgunlaşmamış pirinç ve buğdayları, yosunları, briyofitleri ve likenleri, meyve derilerini, yaprak saplarını, sapları, kaktüsleri, agav ve algleri kayaların üzerinde ölçebilirler. .

1.png

           ACM-200 artı

  Tasınabilir Antosiyanin                Icerigi Ölçer

 

 

   ACM-200 plus Antosiyanin İçerik Ölçer, bitkilerin ve çiçeklerin bozulmamış yapraklarında hızlı bir antosiyanin içeriği tahmini sağlar. Ölçüm hızlı, tahribatsız ve elde edilmesi kolaydır; araştırmacıların kimyasal testlerle ilgili olduğu kanıtlanan güvenilir verileri toplamasına olanak sağlar. Yüksek klorofil içeriğine sahip numunelerle kullanılmak üzere tasarlanmamıştır.

Özellikleri

160.000 ölçüme kadar saklar - Dahili Veri Günlüğü
Antosiyanin İçeriği İndeksi görüntüler
Örnek ortalamalarını hesaplama yeteneğine sahiptir (2-30 arası)
Virgülle ayrılmış dosyalarda USB çıkışı doğrudan Excel ® 'e
Saha çalışması için optimize edilmiş hafif, el tipi tasarım
Grafik veri ekranı
Tek başına işlem - Hayır. gereklidir

bottom of page